Got 0 bytes response, method=default Response decode error Spotkanie noworoczne Kawalerów i Dam Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie z archidiecezji katowickiej.

katedra

Spotkanie noworoczne Kawalerów i Dam Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie z archidiecezji katowickiej.

image012Nieszporami kolędowymi pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca rozpoczęło się spotkanie noworoczne Dam i Kawalerów Grobu Bożego w Jerozolimie z archidiecezji katowickiej. Wziął w nim udział także zwierzchnik Zakonu dr Józef Dąbrowski.

- Treści Bożego Narodzenia zdają się być niewyczerpane – mówił metropolita katowicki podczas nabożeństwa. – Warto zwrócić uwagę na to, jaki ogrom dobra wyzwala Nowonarodzony. Ogrom miłości, ogrom akcji, które są podejmowane i prowadzone w imię Chrystusa – dodał.

Hierarcha zwrócił także uwagę na to, że każde działanie podejmowane przez członka Zakonu Bożego Grobu czerpie swój motyw właśnie z miłości do Chrystusa.

Swoje słowo skierował do Dam i Kawalerów także Zwierzchnik Zakonu dr Józef Dąbrowski. – Najważniejsze jest to, abyśmy pozwolili Jezusowi narodzić się w naszych sercach. Ten wspólny śpiew kolęd, w którym uczestniczyliśmy miał nam o tym przypomnieć.

– Macie różne zajęcia, różne zawody, posługujecie w różnych środowiskach. Tam was właśnie Jezus posyła, abyście byli Jego świadkami – powiedział na zakończenie.

W czasie spotkania przypomniano także o tym, że święto statutowe Zakonu będzie celebrowane na Świętym Krzyżu, natomiast w Katowicach w czerwcu będzie miała miejsce inwestytura. – Już teraz serdecznie na nią zapraszam – powiedział abp Wiktor Skworc zwracając się do Dam i Kawalerów. – Każdy z was jest także napełniony charyzmatami Ducha Świętego. To właśnie nimi możemy posługiwać. Bo one są dane dla dobra drugich. Dla dobra wspólnoty. Mają być w służbie innych i za nie właśnie dziękujcie – mówił hierarcha.

Damom i Kawalerom życzył, aby jak najlepiej służyli wspólnocie, w której się znajdują. – Służcie wspólnocie lokalnej, wspólnocie rodzinnej, a wszystko czyńcie właśnie w Duchu Świętym.

Noworoczne spotkanie Dam i Kawalerów Bożego Grobu w Jerozolimie z archidiecezji katowickiej jest wieloletnią tradycją. Należący do zakony spotykają się najpierw na wspólnych nieszporach kolędowych, a następnie przy wspólnym stole. W tym roku na zakończenie nieszporów koncertował śpiewając kolędy i pastorałki zespół „Impresja” z Rudy Śląskiej – Halemby pod dyrekcją Patrycji Sanockiej.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media